دریافت*پیشینه تحقیق ومبانی نظری هوش سازمانی*

پیشینه تحقیق ومبانی نظری هوش سازمانی ,مبانی نظری هوش سازمانی ,پیشینه تحقیق هوش سازمانی ,پیشینه تحقیق ,مبانی نظری, هوش سازمانیپیشینه تحقیق ومبانی نظری هوش سازمانی|31010322|ejz|
این فایل درباره ی پیشینه تحقیق ومبانی نظری هوش سازمانی می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

فایل دارای 80صفحه وبا فرمت ورد وقابل ویرایش می باشد.

توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)
همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه
توضیحات نظری کامل در مورد متغیر
پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه
رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب
منبع : انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)
نوع فایل: WORD و قابل ویرایش با فرمت doc

بخش هایی از محتوای فایل ::

اکثر انسان­ها، باهوش و خلاق به دنیا می­آیند. بخش اعظم این هوش و خلاقیت، زمانی که به مدرسه می­رویم از دست می­رود، امّا ممکن است این خلاقیت در دوره­های بعدی زندگی شکوفا شود. در زندگی روزمره افراد باهوش را طبق شیوه صحبت و عملکردشان تشخیص می­دهیم، امّا واقعاً این تشخیص بر مبنای قابلیت آنها برای حل پازل­ها و معماهای ساده در تستهای هوش نیست (غفاری­آشتیانی و چوبندیان،1389: 227). هوش یکی از پرمعناترین و کاربردی­ترین مفاهیمی است که در حوزه­های مختلف از جمله روانشناسی مورد استفاده قرار می­گیرد؛ به همین سبب لزوم شناخت آن بر کسی پوشیده نیست.

2-2-1-1)تعریف هوش
تعاریف بسیاری از هوش ارائه شده است؛ از آن جمله، هوش عبارتست از توانایی یادگیری و بکاربردن آنچه یاد گرفته شده، در سازگاری با اوضاع و احوال تازه و حل مسائل و مشکلات تازه (مان،1378 :223). همچنین در تعریفی دیگر هوش را مجموعه یا کل استعداد شخص به منظور تفکر و عمل با هدف، منطقی و سازگاری مؤثر با محیط تعریف کردهاند (سیدعلوی و عربلو،1390 :100). هوش مجموعه استعدادهایی است که بوسیله آنها شناخت پیدا میکنیم، شناختها را به یاد میسپاریم و عناصر تشکیلدهنده فرهنگ را به کار میبریم تا مسائل زندگی روزانه را حل کنیم و با محیط ثابت و محیط در حال تغییر سازگار شویم (گنجی،1382 :52).
در واقع، این واژه به توانایی دریافت، درک و کاربرد نمادها و سمبل­ها که نوعی توانایی انتزاعی است، اشاره دارد (بیک­زاده؛ علائی و اسگندری،1389: 144).احمدی و ماهر (1385: 118) مجموعه­ای از تعاریف طرح شده بویژه دانشمندان مختلف از نیمه اول قرن بیستم را گردآوری کرده­اند که برخی از آنها به طرح زیر هستند:
هوش عبارت است از ظرفیت توانایی و یادگیری؛
هوش عبارت است از سازگاری فرد با محیط؛
هوش عبارت است از دانش­پذیری و ظرفیت کسب آن؛
هوش توانایی تفکر بر حسب ایده­های انتزاعی است؛
هوش توانایی درک اشخاص و ایجاد رابطه با آنها (هوش اجتماعی)، توانایی درک اشیا و کار کردن با آنها (هوش عملی) و توانایی درک نشانه­های کلامی – ریاضی و کار با آنهاست.

2-2-1-2) انواع هوش در سازمانها
امروزه از انواع مختلف هوش در مجامع گوناگون صحبت به میان می­آید و هوش، پیشوند بسیاری از مفاهیم مدیریتی شده است که خود نشان­دهنده تغییر نگاه سازمان­ها و متفکرانشان از هوش تستی بر رویکردهای نوین به این مقوله است. در این زمینه انواع متعددی از هوش که در سازمانها مطرح می­شود، توسط اندیشمندان ذکر شده است؛ که در ادامه به تعدادی از آنها اشاره می­گردد.


مطالب دیگر:
تحقیق محافظت از پی 19 صتحقیق در مورد سیستم مقاوم در برابر زلزله همراه با شکل و عکسمقالات تاسیسات و مکانیک سیالات و هیدرولیککتاب فوق العاده و بسیار کامل علم تغذیهطرح توجیهی كاغذ تایپ لاینر و وایت تاپطرح توجیهی تولید لوله های اتلین، پلی پروپیلن و اتصالاتطرح توجیهی تولید ماالشعیرطرح توجیهی تولید نایلون عریض كشاورزی، نخ و طناب پلاستیكیطرح توجیهی تجهیزات پزشكیطرح توجیهی تولید لوله های پلی اتیلنفایل طراحی استخر بتنی در نرم افزار SAP2000طرح توجیهی تولید پروفیل پلاستیکراه اندازی کسب وکار با دستان خالی (صدها ایده ناب)طرح توجیهی ساخت شناور باربری فایبر گلاسطرح توجیهی نورد گرم دوازده هزار تنی تولید تسمه فولادیپاورپوینت جوشكاری و تجهیزات آنطرح توجیهی تولید كنسرو ماهیتحقیق كلاس بندی بهینه و تاثیر آن در ارتقا و پیشرفت تحصیلی دانش آموزان دوره ابتداییمبانی نظری و پیشینه تحقیق سلامت روانی بین سالمندان ساکن خانه سالمندان و سالمندان ساکن در منزلپاورپوینت تجهیزات و روشهای جوشكاریتحقیق مدرسه 70 صتحقیق مدیریت ماشینهای راه‌سازی 21 صتحقیق مدرسه باهاوس 30 صتحقیق مدرسه ایران زمین 27 صمحسنات ساختمانهای بنائی 33 ص